CURSUS KAARTLEGGEN LENORMAND

De kaarten kunnen u helpen bewust te worden van de zaken waar u op dat ogenblik (onbewust) mee bezig bent.
Het is een middel dat als een bron van kennis kan worden geraadpleegd. De kaarten vertellen iets over de persoon voor wie ze gelegd worden. Ze vertellen iets over de situatie waar die persoon zich in bevindt en de beleving van zijn/haar levenspad. Door de inzichten krijgt u de kans om die te aanvaarden en eventueel te veranderen.

Is kaartleggen iets wat iedereen kan leren

Ja, want cartomancie is niet meer en niet minder dan een systeem. De kaarten intuïtief duiden is een kwestie van oefenen. En dat is wat we in de cursus kaartleggen Lenormand ook veel doen.

Wat leer je in de cursus

In deze inspirerende Lenormand cursus werk je met de Kleine Lenormand-kaarten, dezelfde versie als hierboven op de pagina afgebeeld. Zo spreken we allemaal vanuit dezelfde beeldtaal en symboliek — een essentieel element bij het juist interpreteren van de kaarten.
De afbeelding bepaalt immers hoe we de energie van de kaart aanvoelen: zo tonen sommige versies bij ‘Vogels’ een uilenpaar, terwijl andere duiven afbeelden. Twee heel verschillende symbolen, die ook tot een andere lezing leiden.

Tijdens de lessen leer je intuïtief kaartleggen, met de nadruk op leren kijken. Je traint je waarneming om de beelden aandachtig te observeren, details te herkennen en de diepere symboliek te begrijpen. Zo groeit stap voor stap jouw persoonlijke verbinding met het kaartspel en ontwikkel je de gevoeligheid die nodig is om de juiste betekenis te laten doorkomen.
Je maakt kennis met de kracht en wijsheid van de Lenormandkaarten, en ontdekt dat ware wijsheid verder gaat dan kennis alleen. Toch vormt een degelijke basiskennis en een heldere structuur het fundament waarop je intuïtie zich kan ontvouwen.

Het uiteindelijke doel van deze opleiding kaartleggen is dat je leert vertrouwen op je gevoel. Elke mens is uniek, en dus zal ook elke legging persoonlijk gekleurd zijn. Theorie ondersteunt hierbij, maar intuïtie leidt de weg.

De cursus wordt gegeven in een aangename en interactieve sfeer, waarin theorie en praktijk in balans zijn. De leerstof is overzichtelijk uitgewerkt in een syllabus, zodat je niet tegelijk hoeft te noteren en te luisteren. Tijdens de lessen worden de thema’s verduidelijkt aan de hand van projecties, voorbeelden en praktische oefeningen.

We werken met persoonlijke situaties uit het dagelijks leven van de deelnemers, zodat de inzichten meteen herkenbaar en toepasbaar worden. Iedereen krijgt zo de kans om via de kaarten meer helderheid te vinden over actuele thema’s of levensvragen.

De cursus is geschikt voor beginners, gevorderden en iedereen die zijn intuïtieve vermogens wil versterken. Of je nu voor het eerst kennismaakt met kaartleggen, of je bestaande ervaring wil verdiepen: in deze opleiding leer je telkens iets nieuws — op jouw eigen tempo en vanuit jouw innerlijk gevoel.

 

Indeling van de cursus kaartleggen Lenormand

2-DAAGSE BASISMODULE

Tijdens deze basisopleiding wordt eerst kort stilgestaan bij de oorsprong en geschiedenis van de kaarten. We bespreken het belang van een ethische benadering bij het geven van een consult en delen praktische tips om je dieper te verbinden met de kosmische wijsheid. Vervolgens verdiepen we ons in de betekenis van elke kaart

De theorie wordt de 2de dag direct op een praktische manier verdiept met oefeningen van één, twee en drie kaarten. Met één kaart leer je de essentie van de boodschap zuiver aanvoelen, met twee kaarten ontdek je hoe hun samenspel een nieuwe betekenislaag onthult, en met drie kaarten leer je een volledig energetisch verhaal lezen.
In deze opleiding ontwikkel je bovendien een tweede, uniek interpretatieniveau. Dit niveau opent een dieper inzicht in de onderlinge resonantie van de kaarten — waar symboliek, intuïtie en energetisch bewustzijn samenkomen tot een helder en verfijnd geheel.

kleine Lenormand kaarten

2-DAAGSE VERVOLGMODULE

Tijdens deze tweedaagse opleiding oefenen we met verschillende eenvoudige legpatronen, variërend van 4 tot 13 kaarten. Deze leggingen kunnen afzonderlijk worden gebruikt om specifieke vragen te beantwoorden, maar vormen ook een waardevolle voorbereiding op de uitgebreide legging met alle 36 kaarten.
Vervolgens leer je combinaties van kaarten te interpreteren binnen de volledige 36-kaartenlegging. Dit is het moment waarop kaartleggen zich ontwikkelt tot een volwaardige discipline — omdat de interpretaties daardoor dieper, rijker en genuanceerder worden.
Daarnaast ontdek je hoe je een volledige legging op uiteenlopende manieren kunt benaderen en toelichten. Tot slot wordt ook kort een alternatieve methode aangereikt: de waaierlegging, een elegante en dynamische manier om met de 36 kaarten te werken.

Voorwaarde voor deelname aan de vervolgmodule
Om vlot te kunnen meewerken binnen de groep, is het belangrijk dat je eerst de basismodule bij ons hebt gevolgd. Zo bouwen alle deelnemers verder op dezelfde interpretatiewijze en wordt er gewerkt met een gemeenschappelijk referentiekader. Dit voorkomt verwarring of onzekerheid bij deelnemers die nog minder ervaring hebben met het kaartleggen, en draagt bij aan een veilige en ondersteunende leeromgeving voor iedereen.

kleine Lenormand kaarten

Datums

Docenten: Inge Masureel – Dominique Delaunoy

Duur: 2 x 2-daagse opleiding
Datum: basismodule: 4-5 april 2026
               vervolgmodule: nog in te plannen 
(voorwaarde: bij ons de basismodule gevolgd hebben)

Tijdstip: van 9u30 tot ca. 17u

Prijs: 250€/module (cursus inbegrepen) (cash te betalen bij aanvang van de module)
Prijzen inclusief : cursus, versnaperingen, thee, koffie, water. (Lunch niet inbegrepen.)

Opmerking: De lessen worden opgenomen.  Je kan de opnames aankopen mocht je de lessen niet live kunnen meevolgen.

Meebrengen : schrijfgerief, lunch, Lenormandkaarten (indien je die hebt, enkel die met de afbeeldingen zoals op de site)

Adres : Hansbekestraat 62 – 8940 Wervik
*** Deze cursus wordt ook op verplaatsing gegeven vanaf 7 personen ***

Contactgegevens:

Dominique Delaunoy
Gsm : 0486/32.39.43
e-mail: info.defakkel@gmail.com

 

Praktische info

Betaling: cash bij aanvang van de cursus.

Factuur: Facturen kunnen enkel opgemaakt worden tijdens het kwartaal waarin de cursus gegeven wordt.
                Om administratieve redenen worden er geen facturen achteraf gemaakt  (zie ook algemene voorwaarden).
                Er wordt 1 factuur gemaakt voor het totaalbedrag van de ganse cursus, op voorhand in 1 keer te vereffenen.

Ter info

Wil je een consult kaartleggen, dan is dit ook mogelijk.

  • Vous pouvez visiter mon site francophone pour une voyance, un soin ou un stage en français.
  • Mijn vrouw, Inge Masureel, geeft ook consulten kaartleggen. Als je interesse hebt kan je een kijkje nemen op haar site.
  •  Er is ook de mogelijkheid om spirituele kleurboeken aan te kopen bij colorbookstore.com

Getuigenissen

Feedback cursus Lenormand

De cursus Lenormand was voor mezelf van begin tot einde zeer boeiend. Ik had al enige kennis van deze kaarten, maar in deze cursus wordt er echt heel diep ingegaan op de betekenis van elke kaart gebaseerd op afbeelding en medaillon. De kaarten spreken nu nog meer tot mij en ik haal er veel meer informatie uit dan voorheen. Ook de manier van lesgeven is heel aangenaam en Dominique gaat telkens tot het uiterste om zijn kennis aan elke cursist over te dragen. Dit is puur vakmanschap gebaseerd op een jarenlange ervaring en dat voel je duidelijk. Ik kijk alvast uit naar de cursus ’tarot’.

 

Els uit Outer

Feedback

Ik volgde onlangs een cursus Tarot. Net als mijn vorige cursus die ik bij Dominique volgde (Lenormand), ben ik nu weer zeer tevreden. Je kunt echt vanaf nul beginnen of wanneer je de cursus al volgde, kun je het je zeker helpen verdiepen in het thema.

De manier van lesgeven apprecieer ik, omdat Dominique zijn vele kennis spontaan deelt (met een mooi afgewerkte syllabus) en hij meteen ook iedereen de kans biedt om zelf mee te denken en te zoeken naar de mogelijke betekenis van elke kaart.

De groep mensen waarin je terecht komt, kun je zien als ‘gelijkgestemden’. Wat het alleen maar boeiender maakt!

Het was voor mij alweer een boeiende cursus, waar ik al veel aan heb gehad en waar ik nog heel vaak naar terug grijp. Ondertussen ben ik alweer ingeschreven voor een nieuwe cursus (numerologie). 

 

Sylvie uit Blankenberge

Feedback cursus Lenormand

Dominique blijft steeds zichzelf, wat ik erg apprecieer.  De schriftelijke cursus was interessant en heel duidelijk. Er werden voldoende oefeningen gemaakt. Dominique, de lesgever, wou dat alles duidelijk was en dat zijn kennis de onze werd. Wil zeker nog andere cursussen volgen. 

 

Christine uit Ternat

Feedback cursus Lenormand

Zeer informatieve cursus, goede begeleiding, goede groep, je leert meer bij dan alleen maar cijfers en letters. Ik heb hier veel van opgestoken in ieder geval. Ik vond dit de beste cursus waar ik de meeste feeling mee had. Aanrader!

 

Delphine E.

Feedback cursus Lenormand

De cursus lenormand was voor mij zeer leerrijk. Jij legt de kaarten een voor een zeer duidelijk uit wat ze betekenen. Ook de leggingen werden stap voor stap uitgelegd.
Ik vond het ook zeer goed dat het ook via projectie was. Ik had vroeger al twee cursussen bij iemand anders gevolgd, maar wat ik bij jou nu geleerd heb, er waren dingen bij dat ik op die vorige cursussen nooit heb gezien. Ik bedank je nogmaals voor alles wat je mij geleerd hebt.

 

Brigitte uit Eeklo

Feedback cursus Lenormand

Bedankt Dominique, om iedere keer opnieuw je ziel in de cursussen te steken, waardoor ze voor mezelf makkelijker te volgen zijn .
De meegegeven grote en kleine ervaringen doen het nu ook nog makkelijk onthouden.

 

Mark uit Zuienkerke

Feedback cursus Lenormand

Graag wil ik meegeven dat ik de cursus Lenormand in zijn totaliteit als zeer goed heb ervaren. De inhoud van de cursus is zeer interessant en bracht me duidelijke inzichten in de kaarten bij. De lessen werden op een ontspannen manier gegeven, vragen werden duidelijk beantwoord en er was voldoende tijd om de verschillende leggingen stap voor stap te leren en te bestuderen. Bij afwezigheid tijdens een les krijg je alles wat besproken en geprojecteerd wordt via email doorgestuurd. Zo hoef je toch niks te missen. De cursus is een absolute aanrader voor allen die via de kaarten een antwoord willen vinden op verschillende levensvragen.
Dank je wel Dominique voor je harde inzet, voor je geduld en toewijding en voor alles wat ik tijdens het volgen van deze cursus mocht leren. 

 

Kathleen uit Drongen

Feedback cursus Lenormand

Nog een dikke merci voor het delen van je uitgebreide kennis, betreffende de kleine Lenormand. Ik keek er wekelijks naar uit omdat de lessen op zo’n enthousiaste manier en aangenaam tempo werden gegeven, er was voldoende tijd om te oefenen en vragen te stellen, handig dat we de leggingen konden meevolgen op het projectiescherm en dat we per module een overzichtelijke cursus meekregen, mijn interesse is gewekt om bij jou nog meer cursussen te volgen !!!

 

Micheline uit De Klinge

Feedback cursus Lenormand

Deze cursus volgde ik ongeveer twee jaar geleden in Gent.  Ik twijfelde of ik de cursus zou volgen, achteraf gezien was het een goede beslissing want ik voel me nu veel meer in mijn kracht wanneer ik de lenormandkaarten gebruik. De opfrissing van de cursus was voor mij niet alleen een herhaling het bracht me ook weer nieuwe inzichten bij.

 

Sylvie uit Blankenberge